Bezplatně poradíme, jaké máte nároky při těžkém zranění a jak je vymáhat nebo Vás naši právníci rovnou zastoupí při jejich vymáhání. Odměna je určena podílem na vymoženém odškodnění a obvykle se pohybuje kolem 20%. Její přesná výše Vám bude navrhnuta po sdělení bližších okolností případu. Obecně platí, že čím těžší zranění, tím více nároků máte. Vymáhat je lze z nehod až 4 roky zpětně.
Jedná o vysoce soukromou, důvěrnou a citlivou problematiku, proto Vám nabízíme možnost projednání případu při osobní schůzce, kterou si s námi můžete domluvit na telefonním čísle 731 140 140. Nově také možnost zálohy až 50.000,- Kč na budoucí odškodnění. Více zde.
Hodnota bodu bolestného – v zákonech uvedena není, ale podle Nejvyššího soudu by na rok 2015 měla činit cca 250,- Kč/bod. Každý rok se mírně mění
Posudek o bolestném – měl by jej vystavit Váš ošetřující lékař. U těžký zranění pomůže soudní znalec.
Náhrada za ztrátu na výdělku – vyplácí se jak za dobu pracovní neschopnosti, tak po jejím skončení nebo při invaliditě, pokud dosahujete nižších příjmů než před nehodou. Výpočet: hrubý příjem mínus nemocenská (nebo invalidní důchod nebo jiný příjem).
Ztížení společenského uplatnění – jakékoliv trvalé následky. Hodnotí se až po ustálení zdravotního stavu, zpravidla rok po nehodě. Odškodňují se jak fyzické následky (jizvy, omezení hybnosti, ztráty orgánů atd.), tak psychická újma (musí být dlouhodobé povahy prokázaná návštěvami u psychiatra/psychologa).
300 bodů – takovou hodnotu má drtivé poranění kyčle. V korunách se jedná přibližně o 75.000,- Kč.
Kontaktujte nás