MenuClose

Škoda na vozidle

Bezplatně poradíme, jaké máte nároky při poškození vozidla a jak je vymáhat. Naši právníci Vás mohou také rovnou zastoupit při jednání s pojišťovnou. Odměna je určena podílem na vymoženém odškodnění a obvykle nepřekračuje 25%. Pomůžeme jak s nároky z povinného ručení (nezaviněné nehody), tak z havarijního pojištění, a to až 4 roky zpětně.

Jak funguje spolupráce


  • Popište nám stručně Váš případ ve formuláři nebo mailem.

  • My a advokáti jej posoudíme a doporučíme další postup.

  • Požádáme pojišťovnu o doplatek odškodnění.

  • Pokud nezaplatí, vymáháme s Vaším souhlasem soudně.

  • Až po vyplacení odškodnění strhneme provizi, kterou si na začátku domluvíme.

  • Když nic nevymůžeme, nic za naše služby ani za služby našich advokátů neplatíte.

Kontaktujte nás

Věděli jste že...

Oprava na fakturu – pokud byly opravovány jen díly poškozené při nehodě a oprava směřovala pouze k uvedení vozidla do stavu před nehodou (vozidlo nebylo vylepšeno), měli byste obdržet celou fakturovanou částku. Krácení z titulu amortizace nebo korekce nákladů na materiál není většinou oprávněné.

Plnění rozpočtem – pokud vozidlo nebude opravováno nebo si jej opravíte svépomocí, měli byste obdržet takovou částku, která umožní uvedení vozidla do stavu před nehodou (byť za použití starších dílů a v sazbách neznačkových servisů).

Totální škoda – nastává tehdy, pokud náklady na opravu vozidla převyšují jeho tržní cenu před poškozením. Výše odškodnění pak odpovídá rozdílu tržní hodnoty vozidla před nehodou a hodnoty vraku po nehodě (vrak Vám zůstává a můžete jej prodat jako celek na vrakoviště).

Nepojištěný viník – nároky z nehody způsobené viníkem bez povinného ručení odškodňuje Česká kancelář pojistitelů.

Zahraniční viník – pokud je ze země v EU, uplatňují se nároky na odškodnění u tzv. škodního zástupce. Toho zjistíte na webových stránkách České kancelář pojistitelů.

Kontaktujte nás